Mikulec a Kolenčík podpísali s odborármi kolektívne zmluvy

Autor: Redakce
Dočasne poverený šéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽANO) a generálny tajomník služobného úradu Ministerstva vnútra (MV) SR Peter Kolenčík podpísali vo štvrtok so zástupcami odborových zväzov kolektívne zmluvy na rok 2023. 


TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová. Minister podpísal kolektívne zmluvy pre príslušníkov a zamestnancov vo verejnom záujme, generálny tajomník podpísal za služobný úrad kolektívnu zmluvu pre štátnych zamestnancov. „V kolektívnych zmluvách sú nastavené benefity pre príslušníkov a zamestnancov, napríklad valorizácia platov o sedem percent od 1. januára 2023 a o ďalších desať percent od 1. septembra 2023, tiež odmeny za odpracované roky, tzv. 'vernostné' príslušníkom Policajného zboru, príslušníkom Horskej záchrannej služby, zamestnancom v štátnej službe a zamestnancom vo verejnom záujme,“ priblížil minister. Dodal, že je zahrnuté aj zvýšenie dovolenky o jeden týždeň nad rozsah ustanovený v Zákonníku práce a ďalšie.
Podpísaná bola kolektívna zmluva vyššieho stupňa pre príslušníkov Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru či Horskej záchrannej služby. Tiež kolektívna zmluva pre zamestnancov v štátnej službe a kolektívna zmluva pre zamestnancov odmeňovaných podľa zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.


ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook