Mikuláš Dzurinda líder strany Modrí pre Vysokú hru: Vláda má predpoklady urobiť to, čo je potrebné a čo od nej verejnosť očakáva

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB strana Modrí

Na Slovensku bola vymenovaná úradnícka vláda. V parlamente je totálny chaos.  Bývalý premiér Eduard Heger, odmieta, že by vedel o tom,  že Vlčan mal dostať 1,4 miliónovú dotáciu pre svoju firmu Reco Recycling.  Igor Matovič, tvrdí, že Heger o tom vedel. Róbert Fico útočí na prezidentku a tvrdí že nevládne Slovensku, tak ako by mala. Redakcia Vysoká hra chcela vedieť názor na aktuálnu politickú situáciu od jednotlivých politických strán. Mikuláš Dzurinda líder strany Modrí – Európske Slovensko uviedol pre redakciu Vysoká hra, že vláda musí do volieb urobiť to, čo sa od nej očakáva.

Mikuláš Dzurinda líder strany Modrí, si zastáva prezidentku Zuzanu Čaputovú, nikdy počas svojej kariéry sa nestretol s takýmto jednaním. Zastáva útoky na prezidentku, ako sa k nej správa a čo o nej vyhlasuje predseda strany Smer Róbert Fico. „Je to primitívne a zároveň veľmi nebezpečné – a to nielen pre osobu, ktorá je terčom útoku, ale aj pre celú spoločnosť“, uviedol Mikuláš  Dzurinda na sociálnej sieti.

“Vláda svojím zložením má predpoklady na to, aby do parlamentných volieb urobila to, čo je potrebné a čo od nej verejnosť  očakáva,” odpovedal Mikuláš Dzurinda na otázku redakcie Vysoká hra, ako hodnotí úradníckou vládu. Novozvoleným predsedom vlády sa stal Ľudovíd Ódor, podpredsedníčkou vlády SR pre plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov sa stala Lívia Vašáková, ministrom hospodárstva bol vymenovaný Peter Dovhun,  Daniel Bútora sa stal ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Silvia Hroncová sa stala ministerkou kultúry Slovenskej republiky SR, Michal Palkovič sa stal ministrom zdravotníctva SR a ďalší.

Lídrom strany Modrí – Európske Slovensko v predčasných voľbách bude Mikuláš Dzurinda. Oznámil to prvý podpredseda strany Ľuboš Schwarzbacher na tlačovej konferencii po ustanovujúcom kongrese, ktorý sa v nedeľu konal v Košiciach. Dzurinda bol jediným kandidátom, ktorého navrhol prípravný výbor strany. Delegáti tiež zvolili štyroch podpredsedov, okrem Schwarzbachera sú nimi Martin Hubinský, Jana Ambrošová a Michal Hort. Aktuálne má strana 46 členov.

Strana Modrí – Európske Slovensko odsudzuje verbálne útoky a vyhrážky na adresu prezidentky SR Zuzany Čaputovej bez ohľadu na to, či pochádzajú od anonymných ľudí alebo od verejnosti veľmi dobre známych politikov. Hrubý a nehumánny spôsob komunikácie naplnený lžami je pre nás neprijateľný.

„Budeme sa usilovať, aby bol náš výsledok čo najlepší, pretože čím väčšiu legitimitu nám občania zveria, o to konštruktívnejšiu rolu budeme môcť hrať,“ uviedol Dzurinda. Dnes 15. mája zvolal predsedníctvo, strana kreuje volebný štáb a začína s prípravou kampane, ktorú chcú v úvode financovať z vlastných zdrojov.