Ľudské práva nie sú samozrejmosťou, je potrebné za ne bojovať a chrániť ich, vyhlásil šéf slovenskej diplomacie Rastislav Káčer

Autor: Redakce
Boj za ľudské práva je generačná úloha, pripomenul šéf slovenskej diplomacie Rastislav Káčer pri príležitosti Dňa ľudských práv, ktorý pripadná na 10. decembra. 


Podpora ľudských práv a demokracie je podľa Káčera pevnou súčasťou slovenskej zahraničnej aj európskej politiky. „Ľudské práva nie sú samozrejmosťou, je potrebné za ne bojovať a chrániť ich. Nezáujem, neochota či poľavenie v ostražitosti môže viesť k ich porušovaniu, ale aj k úplnému zániku. To vidíme aj v našom bezprostrednom susedstve. Vyjadrujem rešpekt tým, ktorí mali odvahu postaviť sa autoritárskemu režimu v Rusku, a kdekoľvek vo svete, a bojovať za niečo, čo civilizovaný svet považuje za samozrejmosť,“ vyjadril sa minister zahraničných vecí Káčer. 

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí o tom informovalo v tlačovej správe. Káčer doplnil, že zásadovosť nemôže byť vnímaná ako prekážka vo vzťahoch s partnermi vo svete. Obzvlášť v období, kedy dochádza k spochybňovaniu princípov a noriem medzinárodného práva. Za jedinú udržateľnú alternatívu označil hodnotovú zahraničnú politiku.


ZDROJ: webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook