Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave sa ohradzuje proti nepravdivým tvrdeniam na ich adresu!

Autor: Redakce

Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave sa ohradzuje proti nepravdivým tvrdeniam, ktoré boli zverejnené v priebehu tohto týždňa.

„V priebehu dnešného dňa sme zaznamenali prostredníctvom sociálnych sietí článok s názvom „MIKULCOVSKO – HAMRANOVSKÁ POLÍCIA MÁ UŽ NATOĽKO ROZVIAZANÉ RUKY, ŽE NETUŠIA KOMU VYDALI ZAISTENÉ AUTO. MAJITEĽ AUTA TO NEBOL.“ Článok popisuje okolnosti prípadu, ktorý je aktuálne vo vyšetrovaní policajtov Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I v súvislosti s ublíženim na zdravi a nedovoleným ozbrojovaním zo dňa 10.7.2022,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

„Polícia pátra po aute, ktoré mala zadržané. Kto si ho odviezol, nevedno. Jeho majiteľ a šéf autopožičovne len nechápavo krúti hlavou. Auto bolo na polícii po tom, čo s ním spáchali trestný čin. Majiteľ auta tvrdí, že ho bratislavská polícia pred týždňom kontaktovala, že majú jeho auto. Vlastní totiž autopožičovňu s 35-timi luxusnými autami.„Polícia uviedla, že je auto v poriadku, zadržané. Musia ho prehľadať, na, čo potrebujú tri až päť hodín a potom mi bude vrátené,“ uviedol Mikailo Pirgozi, majiteľ autopožičovne,“ uvádza sa okrem iného v článku.

„Hovorca polície poskytol na žiadosť autora článku pri príprave jeho reportáže stanovisko Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, v ktorom bolo jasne uvedené, že zo strany policajtov nikdy nedošlo k zaisteniu predmetného vozidla. K tomu v čase zastavenia tohto vozidla nebol žiadny zákonný dôvod, a preto po vykonaní potrebných úkonov na mieste bolo osobe ktoré ho v tom čase užívala umožnené s ním z miesta odísť. Policajti v rámci vyšetrovania našli miesto, na ktorom predmetné vozidlo bolo zaparkované a následne si majiteľ pre toto vozidlo osobne prišiel,“ dávajú veci na pravú mieru policajti.

Polícia tiež uviedla, že s prihlaidnutím na to, že v danej veci vyšetrovanie aj naďalej pokračuje, nebude zverejňovať ani poskytovať ďalšie bližšie informácie k prípadu, aby nezmarila vyšetrovanie.

ZDROJ: FB PZ SR
ZDROJ FOTO: FB PZ SR