Komentár politológa hovorí za všetko! Toto ešte nezažil! Dôjde k odvolávaniu Matoviča?

Autor: Redakce
Slovensko sa dostalo do situácie, kedy vládne menšinová vláda a traja noví ministri. Menšinová vláda už dokonca prekonala krst ohňom, kedy minister vnútra Roman Mikulec čelil odvolávaniu.  Anna Zemanová si neodpustila štipľavú poznámku, že čoskoro sa mu možno nevyhne ani minister financií Igor Matovič.

SaS  plánovala ukázať, že bez ich hlasov bude mať vládnutie mimoriadne ťažké. Poslanci SaS sa neplánovali prezentovať, čo znamenalo, že ak sa k nim pridajú aj ďalší poslanci, schôdzu nemusia ani len otvoriť.

Mikulec svoje odvolávanie napokon ustál. Pred parlamentom obhajoval zákazku pre firmu, v ktorej bol v minulosti konateľom jeho brat. Tvrdil, že išlo o elektronickú súťaž s 11 uchádzačmi, takže nemohlo ísť o žiadne rodinkárstvo. Predseda Hlasu Peter Pellegrini sa v utorok vyjadril, že je ochotný podporiť aj odvolávanie Matoviča.

„Ešte pár statusov pána Igora Matoviča, a myslím si, že príčetní poslanci koalície si uvedomia, že naozaj tento človek nemôže byť naďalej členom vlády, ktorú chcú podporovať, ani minister financií,“ povedala Zemanová. Na otázku, od koho získa SaS podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Matoviča, uviedla: „Predpokladám, že to budú tí poslanci, ktorí si uvedomia, že pán minister naďalej nemôže zostať ministrom, lebo poškodzuje Slovensko.“ Má vraj indície, že takíto poslanci sú, ale nebude ich menovať.

„Parlament nejakým spôsobom fungovať bude, ale parlamentnej kultúre to rozhodne neprospeje, ba naopak,“ komentoval včerajšie zasadnutie politológ Jozef Lenč. Za úplne bizarné označil vyhlásenie poslanca Patricka Linharta zo Sme rodina, že vypovedá koaličnú zmluvu. „To je absolútny nonsens, to som ešte nezažil a už som myslel, že som zažil absolútne všetko,“ povedal.

ZDROJ: cas.sk

ZDROJ FOTO: FB Igor Matovič