KDH sľubuje lepšiu životnú úroveň: Nižšie náklady na energie a podpora zateplenia domov

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: bing.com

Strana KDH (Kresťanskodemokratické hnutie) prináša ambiciózny program s cieľom zlepšiť životnú úroveň pre občanov Slovenska. Ich plán zahŕňa opatrenia na znižovanie energetických nákladov, zateplenie domov a reguláciu marží obchodných reťazcov. Tieto kroky majú pomôcť tým, ktorí sú na hranici chudoby, a zabezpečiť spravodlivejšie podmienky pre všetkých.

 

Strana Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vychádza v ústrety potrebám občanov Slovenska a predstavuje program na zlepšenie životnej úrovne ľudí. Ich ambiciózny plán zahŕňa viacero opatrení, ktoré majú pomôcť najmä tým, ktorí sa nachádzajú na hranici chudoby.

Jedným z hlavných bodov ich programu je boj proti energetickej chudobe. „Ľudia na hranici chudoby často ťažko nesú bremeno vysokých nákladov na energie. Preto chceme presadiť Zákon o energetickej chudobe, ktorý umožní poskytnúť podporu tým, ktorí ju najviac potrebujú,“ povedal predseda strany KDH.

Navrhovaný zákon by mal umožniť, aby ľudia v núdzi mali prístup k lacnejším energiám, čím by im zostalo viac finančných prostriedkov na iné nevyhnutné životné náklady, ako sú potraviny a zdravotná starostlivosť.

Ďalším dôležitým bodom ich programu je zatepľovanie domov. Strana KDH chce podporiť majiteľov 30-tisíc domov, ktorí by si radi zateplili svoje obydlia a tak ušetrili na energiách. „Každý, kto potrebuje, dostane finančnú podporu na zateplenie svojho domu dopredu. Týmto spôsobom chceme uľahčiť a zefektívniť proces zatepľovania, čím prispôsobíme naše bývanie ekologickejším štandardom a znižujeme naše náklady,“ vysvetlil predseda.

V neposlednom rade sa strana KDH zameriava aj na reguláciu marží obchodných reťazcov. „V čase ťažkých situácií sme boli svedkami neprimeraného zarábania obchodných reťazcov na úkor občanov. Preto sa zasadíme za sprísnenie kontrol a podporíme konkurenciu na trhu. Ak Protimonopolný úrad nebude dostatočne účinne konať, pripravení sme zmeniť zákon, aby mohol konkrétne konať voči týmto reťazcom,“ dodal predseda KDH.

Parlamentné voľby sa nezadržateľne blížia a strana KDH dúfa, že ich program pre lepšiu životnú úroveň občanov Slovenska bude získavať podporu a rešpekt medzi voličmi. Ich cieľom je vytvoriť silnú a zahraničím rešpektovanú vládu, ktorá by dokázala obnoviť rešpekt voči Slovensku aj na medzinárodnej scéne a zaistiť lepšiu budúcnosť pre každého občana.