HLAS vyzýva Ódorovu vládu, aby zabránila vyplácaniu odmien manažmentu v štátnych podnikoch, odmeny patria zamestnancom a neslúžia na zlaté padáky pre manažérov

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: FB HLAS
Peter Pellegrini HLAS na včerajšej tlačovej konferencii informoval o tom, aby premiér Ľudovít Ódor zabránil vyplácaniu veľkých odmien- zlatých padákov. Pellegrini žiada Ódora, aby  dal ministrom pokyn na kontrolu prerozdelenia zisku v štátnych podnikoch. Poukazuje na pokus vyplatiť si takmer 1,5-miliónové odmeny v štátnom podniku Letové prevádzkové služby (LPS) SR napriek žalobe zamestnancov pre nevyplatené peniaze. 

„Chcem vyzvať a apelovať na všetkých ministrov úradníckej vlády, aby urýchlene cez výkon akcionárskych práv zistili stav v ostatných akciových spoločnostiach, pretože sme v období, kedy boli podané daňové priznania a mnohé dozorné rady a predstavenstvá rozhodujú o rozdelení zisku. Časť tohto zisku si mnohí budú chcieť pripísať na svoje účty ako odmenu za podľa nich skvelo vykonanú prácu,“ informoval Pellegrini. Nominantov štátu k tomu môže podľa neho motivovať aj koniec vlády Eduarda Hegera, keďže vo funkciách môžu čoskoro skončiť.

Peter Pellegrini by uvítal od členov vlády, aby sa  vzdali odstupného, na ktoré majú nárok po odchode z funkcie alebo ho venovali na charitatívne účely. Výzvu zdôvodnil ich krátkym pôsobením vo funkciách.