Heger prezradil konkrétny termín predčasných volieb

Autor: Redakce
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (O¼aNO) poèas tlaèovej konferencie, na ktorej informoval o svojej ceste na Ukrajinu 7. apríla 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
V súčasnosti sa hovorí o 30. septembri ako termíne predčasných parlamentných volieb. 


Termín si však ešte musia prediskutovať jednotlivé poslanecké kluby. Ďalšie stretnutie je naplánované na nedeľu večer. Uviedol to v stredu pre médiá dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO). „Po tom, ako budú predstavené jednotlivé stanoviská klubov a došlo by k dohode, samozrejme, budú nasledovať postupné kroky schvaľovania v parlamente,“ informoval Heger. Septembrový termín je najreálnejší preto, lebo sa podľa Hegera v Národnej rade SR nájde 90 hlasov poslancov, ktorí za to budú hlasovať. 


Podľa premiéra je v poriadku, že sa zúčastňuje na straníckych rokovaniach, keďže je to dôležité, aby mohol priviesť krajinu bezpečne do predčasných volieb. Líder OĽaNO Igor Matovič pre médiá uviedol, že všetkých poslancov hnutia bude presviedčať, aby nevyslovili dôveru úradníckej vláde prezidentky SR Zuzany Čaputovej. „Jej politická strana hlasovala za pád tejto vlády. Od začiatku si myslím, že bola zainteresovaná v tom, aby vláda čím skôr padla,“ tvrdí Matovič. Ako ďalej pre médiá uviedol predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Michal Šipoš, vo štvrtok 19. januára sa uskutoční poslanecký klub hnutia a o všetkých stanoviskách jednotlivých strán budú informovať poslancov.  „Prijmeme aj stanovisko, o ktorom následne budeme informovať verejnosť. Osobne neočakávam žiaden zádrhel,“ dodal Šipoš. Uviedol, že volieb sa neboja a sú pripravení na akúkoľvek alternatívu.


ZDROJ: webnoviny.sk
ZDROJ FOTO: Facebook