Heger a nový veľvyslanec Spojených štátov amerických sa zhodli na jednom!

Autor: Redakce
Premiér Eduard Heger (OĽANO) a nový veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku Gautam Rana sa zhodli, že vzťahy medzi našimi krajinami sú bezproblémové.
Urobili tak v rámci utorkového stretnutia na Úrade vlády (ÚV) SR. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor úradu. Hovorili spolu o aktuálnej energetickej kríze, pričom predseda vlády objasnil novému veľvyslancovi situáciu v krajine. „Slovensko je zodpovedný spojenec a partner v NATO a EÚ, ale pri riešení energetickej krízy potrebujeme podporu nielen z Bruselu, ale aj z Washingtonu,“ povedal Heger. Ďalšou témou bola aktuálna situácia na Ukrajine, a tiež zintenzívnenie vzťahov medzi Slovenskom a USA po ruskej agresii. „Financie vo výške 206 miliónov eur, ktoré SR dostane v rámci vojenskej pomoci od USA, ukazujú, že sme zodpovedným spojencom v transatlantickom priestore. Tieto peniaze budú využité na modernizáciu ozbrojených síl, antidronovú ochranu, ale aj na boj proti hybridným hrozbám,“ povedal Heger.

S americkým veľvyslancom diskutovali aj o posilnení bilaterálnych obchodných vzťahov či vzájomných investícií. Obaja sa zhodli, že vzťahy medzi krajinami sú bezproblémové. Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku Gautam Rana je kariérny diplomat, v zahraničnej službe pôsobí od roku 2002.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: teraz.sk