Gröhling očakáva, že sa ministerstvo školstva konečne rozhýbe

Autor: Redakce
Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) prichádza na rokovanie 86. schôdze vlády SR v Bratislave 22. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Podpredseda SaS a exminister školstva Branislav Gröhling vyzýva Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR, aby začalo konať v súvislosti s informáciami o zálohových faktúrach na energie, ktoré chodia v týchto dňoch školám.
Poukázal na to, že školy čakajú už dva týždne na informácie, čo majú robiť. "Osobne očakávam, že sa ministerstvo školstva v tejto veci konečne rozhýbe. Komunikujem s mnohými riaditeľmi škôl, ktorým stúpli ceny za elektrinu štvornásobne, dokonca až sedemnásobne. Boli to školy v Martine, Levoči, Seredi či Galante," povedal Gröhling. Poukázal na to, že už je aj prvá materská škola, ktorú zavreli z dôvodu energií. "Stúpli im aj ceny za plyn. Každý má však inú situáciu v závislosti od dodávateľa,“ priblížil exminister školstva.

Podpredseda SaS upozorňuje, že školy nemajú už dva týždne jedinú informáciu alebo usmernenie, ako postupovať. "Prvotná informácia od ministerstva bola, neplaťte faktúry. Neplatiť faktúry môže byť nebezpečné, lebo pri omeškaní bude škola platiť pokuty alebo ju dokonca môžu odpojiť," povedal. Poukázal aj na to, že ešte ako minister školstva žiadal financie na energie od februára 2022.


ZDROJ: info.sk
ZDROJ FOTO: Facebook