Gröhling má obavy z nového ministra školstva! Poukázal na to, že je pripravený mu pomôcť

Autor: Redakce
Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) prichádza na rokovanie 86. schôdze vlády SR v Bratislave 22. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, ktorého v utorok popoludní vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová, bude musieť riešiť viacero problémov v školstve.
Uviedol to bývalý šéf rezortu školstva a poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling (SaS) v utorok (4.10.). Gröhling má obavy z Horeckého vyhlásení, ktoré prezentoval v minulosti. Podľa neho sa uvidí, ako bude chcieť nový minister školstva riadiť školstvo smerom do budúcna. Keby bolo školstvo pre koalíciu dôležité, minister školstva by bol zvolený už dávno, vyhlásil exšéf rezortu. Poukázal na to, že tento post bol neobsadený takmer celý mesiac. Tvrdí, že so svojím nástupcom sa chcel stretnúť a odovzdať mu agendu.“Mám obavy, pretože meno nového ministra školstva sa viackrát skloňovalo s tým, či je konzervatívec, a to bola podmienka vládnej koalície, namiesto toho, aby sa pýtali, či má víziu školstva, či chce školstvo posunúť smerom dopredu alebo či chce pokračovať v rámci jednotlivých opatrení, ktoré sme nastavili,“ povedal Gröhling.
Ako dodal, bude sa obávať, či sa školstvo nestane rukojemníkom názorov alebo vierovyznania, namiesto seriózneho záujmu o deti, učiteľov a rodičov a o to, ako a čo sa učia. Nového ministra školstva čakajú podľa Gröhlinga viaceré výzvy. Počas leta podľa jeho slov zabezpečili základné veci, ktoré sa týkajú napríklad ochorenia COVID-19, umiestňovania detí z Ukrajiny do škôl či zabezpečenia financií, rovnako riešili aj výzvy z plánu obnovy. „Jednou z výziev je aj riešenie energetickej situácie na školách,“ konkretizoval. Pred novým vedením rezortu školstva sú podľa jeho slov viaceré dôležité úlohy, ide napríklad aj o tvorbu rozpočtu pre kapitolu školstva. Poukázal na to, že je pripravený novému ministrovi školstva pomôcť. „Chcem, aby sme mali školstvo variabilné a aby sa tam nepresadzoval nejaký názor zo strany ministra školstva,“ dodal Gröhling.

ZDROJ: Cas.sk

ZDROJ FOTO: teraz.sk