Prezidentka rozsvietila vianočný stromček pred Prezidentským palácom

RATISLAVA – Hlava štátu sa na Svätého Mikuláša poďakovala všetkým zdravotníkom a lekárom za ich obetu v tomto náročnom pandemickom období.

Hlava štátu Zuzana Čaputová v pondelok podvečer rozsvietila vianočný stromček na nádvorí Prezidentského paláca v Bratislave. Urobila tak v sprievode dvoch lekárov, Juraja a Sabíny Smahovcov.

„Svetlo vianočného stromčeka, ktoré sme spolu zasvietili, nech je pre nás všetkých nádejou, že spoločne tieto ťažké časy zvládneme,“ vyhlásila prezidentka. Stromček spolu s ňou rozsvietili vedúci covidového oddelenia v ružinovskej nemocnici Juraj Smaha a lekárka Sabína Smahová z Kliniky detskej hematológie a onkológie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Národného ústavu detských chorôb.

 

„Chcela som práve im venovať trochu vianočnej atmosféry, lebo oni, rovnako ako tisíce zdravotníkov a zdravotníčok po celom Slovensku, nebudú mať úplne pokojné Vianoce,“ vysvetlila prezidentka.

Pripomenula, že v aktuálnej pandemickej situácii zdravotníci po celom Slovensku prinášajú obetu, ktorá je pre mnohých nepredstaviteľná. Okrem zdravotníkov sa poďakovala aj všetkým profesiám, ktoré majú službu alebo pracovnú zmenu práve počas vianočných sviatkov.

Vianočný stromček stojaci pre palácom pochádza z Bukovej pri Trnave. S jeho zabezpečením pomohli Lesy SR.