Fico si definitívne podpísal volebný rozsudok u všetkých vojakov! Reaguje Naď

Autor: Redakce
Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naï (O¼aNO) poèas rokovania 82. schôdze vlády SR 1. júna 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Predseda strany Smer-SD sa vyjadril k slovenskej armáde – žiada zobrať peniaze z rozpočtu, ktorý ide na obranu občanov a Slovenska. 


Minister obrany Jaroslav Naď sa voči tvrdeniam ohradil a predsedu strany na oplátku skritizoval. „Po tom, čo obvinený poslanec Fico nadával na vojakov, že nevedia ani pochodovať, po tom, čo ich so svojou mafiánskou skupinou okrádal o stovky miliónov, dnes si definitívne podpísal volebný rozsudok u všetkých vojakov, ich rodinných príslušníkov a civilných zamestnancov rezortu obrany,“ bola reakcia ministra obrany na rozhovor. Predseda strany Smer-SD Róbert Fico už v minulosti stav armády ostro kritizoval. Podľa portálu Topky. sk, armáde mienil rozpočet znižovať, nie zvyšovať. S vtedajším ministrom obrany Jaroslavom Baškom hovoril o tom, či úroveň slovenskej armády zodpovedá vtedy ešte 31 miliardám korún (1,029 mld. €), ktoré mali ísť na ňu z rozpočtu. Ficovi sa už vtedy zdala byť táto suma priveľká a servítku pred ústa si rozhodne nedával.„Vojakom, ktorí nie sú spokojní s výškou rozpočtu odporučil, aby si pozreli televízny záznam vojenskej prehliadky. “Dať 31 miliárd do armády a vidieť chlapcov, ktorí nevedia pochodovať…To sú procesy, ktoré nebudeme podporovať,“ vyhlásil v tom čase poslanec na tlačovej besede po rokovaní vlády. Róbert Fico nešetril slovami ani tentokrát, keď sa znovu pustil do slovenskej armády. „Prečo máme teraz kupovať slovenskej armáde nové veci len preto, že všetko ste poslali zadarmo na Ukrajinu ? Tak zoberme tretinu z toho navýšenia kapitoly pokiaľ ide o ministerstvo obrany,“ diskutoval Fico. Naď tvrdí, že výroky poslanca Fica vypovedajú o tradičnom prístupe SmeroMafie – nielen okradnúť, ale aj zobrať to posledné, čo zostalo. „Ja rozumiem, že zlatá baňa – rezort obrany, bola pre Ficových kamošov zatvorená, a preto sú niektorí poriadne nervózni, iní doslova šalejú, však?!“ Píše minister.


ZDROJ: hlavnespravy.sk

ZDROJ FOTO: Facebook