Fico preferuje júnový termín predčasných volieb a taktiež s ním súhlasia viacerí poslanci

Autor: Redakce
Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico tvrdí, že to, čo oznamuje strana Sloboda a Solidarita, dočasne poverený premiér SR Eduard Heger (OĽaNO) či predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) je len klamstvo a podvod. 

„Ak sa máme spoľahnúť na týchto podvodníkov, tak nikdy nebude ani zmena ústavného zákona a nebude ani žiaden ústavný zákon o predčasných parlamentných voľbách. Ak chcete voľby v septembri, môžete sa dohodnúť na zmene ústavy a prijatí ústavného zákona. Začínali ste 95 hlasmi, tak aj skončite s týmto počtom,“ uviedol Fico v utorok na tlačovej besede. Dodal, že týchto predstaviteľov pozná natoľko, až vie predpokladať, že nebude žiadny ústavný zákon o predčasných parlamentných voľbách. Bývalý premiér Fico tvrdí, že Smer-SD preferuje júnový termín predčasných volieb a taktiež s ním súhlasia poslanci strany Hlas – sociálna demokracia, poslanci hnutia Republika a poslanci strany Život – Národná strana. 


„So všetkými som hovoril krátko pred touto tlačovou besedou,“ dodal. Ďalej tvrdí, že Smer-SD nemôže podporiť zmenu Ústavy SR, v ktorej by nebolo zakomponované referendum, ako možnosť vyvolania predčasných volieb. „Rovnako odmietame podmieňovanie zmeny Ústavy SR všelijakými výmyslami, s ktorými prichádzajú predstavitelia rozbitej vládnej koalície,“ tvrdí Fico. „Je absurdné, že dnes ani jedna zo strán rozbitej vládnej koalície, ani SaS či prezidentka SR Zuzana Čaputová nehovoria o sobotňajšom referende, v ktorom by občania mohli všetko vyriešiť za jeden deň. Referendum po dnešnom dni nadobúda obrovský význam,“ skonštatoval Fico. Zároveň vyzval vládnu koalíciu a stranu SaS, aby sa otvorene prihlásili k referendu. Prezidentku Čaputovú ďalej požiadal, aby vyzvala vládnu koalíciu na naplnenie jej podmienok. „Ak tak vládna koalícia neurobí, urobte v piatok 20. januára verejné vyhlásenie vo všetkých slovenských médiách a požiadajte ľudí, aby sa na referende zúčastnili,“ uviedol Fico. Dodal, že úradnícku vládu Smer-SD nebude podporovať. ZDROJ: webnoviny.sk
ZDROJ FOTO: Facebook