FICO: ODSÚDENIE KAŽIMÍRA, JE LEN PRIMITÍVNYM POKUSOM NA ÚTOKY PROTI SMERU – SSD

Autor: Jana Kováčová
ZDROJ FOTO: facebook.com/robertficosk
,,ODSÚDENIE P. KAŽIMÍRA BEZ HLAVNÉHO POJEDNÁVANIA JE LEN PRIMITÍVNYM POKUSOM DAŤ MÉDIÁM TITULKU A DÔVOD NA ÚTOKY PROTI SMERU – SSD. TENTO POKUS DOPADNE AKO VŠETKY OSTATNÉ. FIASKOM,“ začal slovami svoj status na socialnej sieti šéf opozičnej strany Smer Robert Fico.
,,SMER – SSD by očakával, že škandalózne neprávoplatné odsúdenie Petra Kažimíra, guvernéra NBS a jedného z hlavných zakladateľov strany Hlas – SD, a to bez hlavného pojednávania, vyvolá prudkú reakciu vedenia strany Hlas – SD. P. Pellegrini však ako obyčajne mlčí. Boj za priateľov a kolegov nepatrí do jeho výbavy,“ dodal.
Podľa jeho slov, rozhodnúť o obžalobe guvernéra NBS bez nariadenia pojednávania (sic!) je len primitívnym pokusom sudcu, kamaráta prokurátorov na Špeciálnej prokuratúre, dať slovenským médiám titulku a dôvod tĺcť do SMERU – SSD, hoci Kažimír sa politicky aj ľudsky so SMEROM rozišiel už v roku 2018.
,,Špeciálnej prokuratúre D. Lipšica nič nevychádza. Utrpela fiasko vo všetkých pokusoch zatvoriť opozíciu. Tak si dohodla aspoň takúto primitívnosť, hoci vie, že obžaloba Kažimíra je neudržateľná a na hlavnom pojednávaní, ktoré bude musieť byť po podaní opravného prostriedku nariadené o niekoľko mesiacov, opäť vyhorí ako fakľa. Dovtedy, teda až do volieb však budú všetci útočiť na SMER – SSD,“ uviedol Fico.
,,Treba ešte niečo na pochopenie toho, čo za mediálnu zvrhlosť dnes vyviedli? V SMERE – SSD stojíme za P. Kažimírom, lebo je typickou obeťou zneužívania trestného práva na politické účely. Vecne je celá jeho obžaloba vykonštruovaná a postavená na výmysloch udavača Imreczeho. SMER – SSD vyjadruje presvedčenie, že guvernér NBS nepodľahne mediálnemu a politickému lynču a bezdôvodne nerezignuje,“ doplnil.