Eduard Heger sa vyjadril, že o Ficovi a Pellegrinim si môže myslieť všeličo, no nikdy sa im verejne ani neverejne nevyhrážal

Autor: Redakce

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa ohradil voči medializovaným informáciám, že preferuje septembrový termín predčasných volieb, aby stihli zatvoriť Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

 

„Nie je to pravda. Nikdy som to nepovedal,“ napísal Heger na sociálnej sieti. Dodal, že o Ficovi a Pellegrinim si môže myslieť všeličo, no nikdy sa im verejne ani neverejne nevyhrážal. „Faktom je, že po ich pôsobení v politike tu moc dobrého nezostalo. Mali luxus viesť krajinu v dobrých časoch a prijať reformy, ktoré by našu krajinu posúvali dopredu a pripravili ju na ťažké časy a krízy. Neurobili to,“ uviedol Heger a dodal, že o tom, že okrádali štát, hovoria ich vlastní ľudia, ktorí sa na týchto zločinoch sami podieľali. Zdôraznil, že predpokladaný septembrový termín volieb je výsledkom politickej dohody a nateraz sa javí ako jediný možný na získanie potrebných 90 hlasov v parlamente. Rešpektovať však bude akýkoľvek výsledok hlasovania v Národnej rade SR, a to aj s rizikom, že predčasné voľby môžu priniesť triumf Fica a Pellegriniho, ako sa to udialo aj po páde vlády v roku 2011. „Moja vláda však stratila dôveru, a preto sú dnes predčasné voľby už jediným východiskom. Do kampane pôjdem s čistým svedomím a nádejou, že demokratické sily budú schopné presvedčiť a mobilizovať voličov k voľbám,“ dodal Heger.
ZDROJ: webnoviny.sk
ZDROJ FOTO: Facebook