Eduard Heger chce pomôcť a využije svoju rezervu 300 000 eur! „Dúfam, že aj táto výzva pomôže v rozvoji,“ uviedol premiér

Premiér uviedol, že sa tak rozhodol v súvislosti s návratom života Slovákov do čias pred pandémiou. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) podporí zo svojej rezervy aktivity zamerané na rozvoj komunitného života po pandémii, najmä na spoločenské a športové aktivity.

Vyhlásil ďalšiu výzvu a na tento účel vyčlenil 300 000 eur, pričom maximálna výška požadovanej a poskytnutej dotácie má byť 10 000 eur. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Na Slovensko sa pomaly vracia život, ktorý sme žili pred pandémiou. Opatrenia sa uvoľňujú a ľudia sa postupne opäť začínajú stretávať. Dúfam, že aj táto výzva pomôže v rozvoji komunitného života a podporí rôzne spoločenské aktivity, ktoré ľudí spájajú,“ uviedol premiér.

Tlačový odbor ozrejmil, že výzva je už zverejnená a zapojiť sa do nej môžu samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi, ale aj výchovno-vzdelávacie inštitúcie. Žiadosti možno predkladať prostredníctvom elektronického formulára, a to do 23. mája. Bližšie informácie o výzve i formulár sú zverejnené na webe vlády.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: nuevoperiodico.com|