Dzurinda sa vracia k pôvodnému plánu

Autor: Redakce

O Modrej koalícii, ktorá svoj vznik oznámila pred mesiacom, nepočuť.

Strana Spolu-OD totiž nie je schopná alebo ochotná urobiť zlučovací snem. Spolu a prípravný výbor Modrí-Európska ľudová strana pod vedením Mikuláša Dzurindu sa k takému snemu zaviazali v spoločnom memorande.

Modrí sa preto vracajú k ich pôvodným aktivitám, majú ďalej záujem o konštruktívnu spoluprácu s ideovo a programovo blízkymi stranami. Ale nie sú účastníkom žiadnych diskusií o novom „pravicovom subjekte“. Vyplýva to z vyhlásenia Mikuláša Dzurindu za Prípravný výbor Modrí-Európska ľudová strana.

Dzurinda pripomína, že prípravný výbor podpísal so šéfom Spolu Miroslavom Kollárom memorandum o spolupráci (23. 1.), ktoré malo viesť k založeniu spoločnej politickej platformy. Tá mala združovať subjekty najmä na báze Európskej ľudovej strany (EPP) a mala byť otvorená pre nových záujemcov o politiku.

Mimoparlamentná strana Modrá koalícia ďalej rokuje o spájaní stredopravých politikov a strán. Diskutuje aj s dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO).

„Čaká nás rokovanie s tímom premiéra Hegera a v najbližších týždňoch chystáme snem strany, na ktorom by sme mohli sfinalizovať podobu nášho zapojenia do spoločného projektu,“ uviedol Kollár. Je presvedčený, že len spoluprácou proeurópskych demokratov na jednej spoločnej kandidátke možno zabrániť prepadnutiu voličských hlasov a „možnému zvratu v demokratickej a európskej budúcnosti Slovenska,“ informoval Kollár.

 

 

ZDROJ: spravy.rtvs.sk

ZDROJ FOTO: Facebook