Dzurinda má čo ponúknuť, keď si sadne niekde za televízor, myslí si politológ

Autor: Redakce

Čím viac sa blíži termín predčasných volieb, tým menej je jasné, aké subjekty a v akom personálnom zložení sa v nich budú uchádzať o priazeň voličov.

Modrá koalícia s Mikulášom Dzurindom na palube skončila skôr než stihla začať. Svoje miesto si hľadajú odvolaný premiér Heger s ministrom obrany Naďom. Aby toho nebolo dosť, Eduard Heger sa zbavil svojho súputníka Vladimíra Lengvarského. Dôvod? Nedoručil výsledky. O tom, ako sa v danom chaose má vyznať volič hovoril v relácii Tak takto?! politológ Radoslav Štefančík.

„To, že sa nezvolal zvolávací snem, sa mi zdá trošku pofidérne. Tam sú zrejme úplne iné dôvody,“ vyjadril sa Štefančík. Možno sa nenaplnili ambície, háda. „Nakoniec Dzurinda nechcel pomenovať, kto bude líder Modrej koalície,“ uviedol s tým, že „miera samoľúbosti u politikov je mimoriadne vysoká“, takže sa mohol vidieť v pozícii lídra.

„Dzurinda má čo ponúknuť, keď si sadne niekde za televízor, kde ho nebude vidieť a kde bude radiť ako šepkár v divadle,“ priblížil Štefančík. Myslí, že by sa mu zrejme podarilo dostať stranu do parlamentu s možno aj piatimi percentami, ale na nejaký úspech to nevyzerá. „Zmenila sa doba, zmenil sa volič, zmenil sa prístup k politike.“

Eduard Heger (OĽANO) má najväčšiu mieru dôveryhodnosti (22%). „Je to dosť vysoké číslo, je to kapor v rybníku, po ktorom teraz každý túži a hádžu sa háčiky s červíčkami,“ povedal s tým, že bude zaujímavé sledovať jeho rozhodnutie. „Myslím si však, že by si svoje miesto v Modrej koalícii našiel.“

Súčasná vulgarizácia v politike môže znamenať to, že sa voliči rozhodnú voliť tých „slušnejších“. „Čo za ľudia spravujú tento štát?“ pýta sa na záver Štefančík. Nevie si vysvetliť, ako sa nedokáže postaviť obchvat okolo Bratislavy či nemocnica Rázsochy a niekto za to musí niesť zodpovednosť.

 

 

ZDROJ: ta3.com

ZDROJ FOTO: Facebook