Doctor Strange 2 je druhý najlepšie zarábajúci film od čias pandémie

Hollywoodsky magazín Variety informuje o kinotržbách snímky Doctor Strange in the Multiverse od Madness. Tie sú pre štúdiá Marvel a Disney veľmi pozitívne. Komiksovka totiž za premiérový víkend zarobila v kinách v USA a Kanade 185 miliónov dolárov.

Ide o 11. najväčší otvárací víkend v histórii USA a Kanady. Doctor Strange 2 zaznamenal najväčší otvárací víkend tohto roka, keď prekonal doterajšieho držiteľa rekordu The Batman (134 miliónov dolárov). Ide o druhý najväčší otvárací víkend pandemického obdobia hneď po snímke Spider-Man: No Way Home (260 miliónov dolárov).

Film zarobil v zahraničí 265 miliónov dolárov, takže celosvetovo má na konte 450 miliónov dolárov. V oboch prípadoch ide po SpiederManovio druhé najlepšie výsledky z pandemického obdobia. Najnovšiu marvelovku nepremietajú v Rusku, na Ukrajine a s najväčšou pravdepodobnosťou sa nedostane do Číny a iných krajín na východe.

Sčasti za to môže aj niekoľkosekundová scéna, v ktorej vidíme, že postava America Chavez má dve matky a niektoré krajiny netolerujú absolútne žiadne aspekty LGBTI. Vzhľadom na to, že marvelovky v Číne zarábajú aj stovky miliónov dolárov, prídu štúdiá spoločnosti Disney a Marvelu o veľa peňazí.

Zaujímavý údaj prichádza z Francúzska. Prvá časť Doctora Strangea tam za prvý premietací víkend zarobila 85 miliónov dolárov, zatiaľ čo druhá časť zarobila 90 miliónov už v piatok. Môže za to aj fakt, že marvelovské filmy majú veľmi silné tržby v prvých dňoch. Diváci totiž chcú vidieť novú marvelovku čím skôr, aby si nepokazili zážitok vinou ľudí, ktorí odhaľujú dej a prekvapenia.

Z hľadiska celosvetových tržieb je Doctor Strange 2 na 6. mieste v rebríčku najväčších celosvetových premiérových víkendov. Z hľadiska marveloviek je v tomto rebríčku na 4. mieste, keď za prvý víkend zarobili viac len Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame a Spider-Man: No Way Home. Je viac-menej isté, že Doctor Strange 2 zarobí v kinách viac ako miliardu dolárov.

Herec Benedict Cumberbatch v rozhovore pre The National Post prezradil, že pokiaľ bude mať Marvel záujem a budú pre postavu Doctora Strangea vytvárať zaujímavé príbehy, rád ju bude hrať aj nasledujúcich 10 rokov.

Na tržbách je v súčasnosti zaujímavé, že Sonic 2 bude mať zrejme už čoskoro väčšie celosvetové tržby ako Fantastické zvery 3: Tajomstvá Dumbledora. Sonic 2 má aktuálne 349 miliónov dolárov a Fantastické zvery 363 miliónov dolárov.

ZDROJ: REFRESHER

ZDROJ FOTO: hollymovies.net