Čo tak veľmi nahnevalo ministra Naďa?! Žiada novinárov, aby sa správali zodpovedne…

Autor: Redakce

Jaroslav Naď sa poriadne rozohnil po prečítaní článku z dielne PLUS 7 DNÍ. Žiada novinárov, aby boli zodpovední a nešírili dezinformácie. Týka sa to konkrétne článku o povinnej vojenskej službe.

„Vraj “Naša fikcia”. S touto rubrikou v časopise Plus 7 dní už máme svoje skúsenosti – zdieľa sa v rôznych konšpirátorských skupinách, ľudia nás kontaktujú, či sú uvedené informácie pravdivé a v časti spoločnosti vytvára reálne obavy,“ zhodnotil situáciu na sociálnej sieti.

Takto podávať informácie o obrane štátu je podľa Naďa  v čase vojny u našich susedov maximálne nezodpovedné. „Preto žiadam, aby sa témy obrany a bezpečnosti nezneužívali s cieľom vytvoriť senzáciu prípadne robiť politiku,“ napísal.

Autori článku svoje dielo ošetrili označením “Naša fikcia”, čo je podľa Naďa právne v poriadku. „Na druhej strane si treba uvedomiť, že nie všetci rozumejú takémuto vymyslenému formátu a vie ich naozaj znepokojiť,“ zhodnotil.

Súčasne prehlásil, že povinná vojenská služba od januára nie je skutočná a vláda nič také nechystá. „Žiadnu povinnú vojenskú službu opätovne zavádzať nebudeme, je to úplné klamstvo. Prosím kolegov z Plus 7 dní ešte raz, aby sa správali zodpovedne a adekvátne k situácii! Inak by sme si mohli myslieť, že zámerne strašia ľudí, aby vyvolávali nepokoje. Všakže…“ dodal na záver.

ZDROJ: FB Jaroslav Naď

ZDROJ FOTO: FB Jaroslav Naď