Ceny v ankete Slovenka roka už sú rozdané!

Autor: Lukáš Veselý

Prestížnu anketu organizuje týždenník Slovenka v spolupráci s RTVS. Počas priameho prenosu z budovy Slovenskej filharmónie si vo štvrtok večer sošku odnieslo deväť výnimočných Sloveniek nominovaných v jednotlivých kategóriách. Jedna z nich získala aj titul Absolútna Slovenka roka.

Pre rok 2022 sa Absolútnou Slovenkou roka stala Eva Nebusová, riaditeľka Strednej odbornej školy polytechnickej Jana Antonína Baťu vo Svite. Veľkou mierou sa zaslúžila o zachovanie stredných škôl vo Svite. Zároveň si odnáša aj ocenenie v kategórii vzdelávanie.

V kategórii biznis a manažment si ocenenie prevzala Nadežda Demeterová, za oblasť športu ocenili Luciu Okoličányovú, v kategórii médiá a komunikácia získala ocenenie Aneta Parišková.

V kategórii kultúra a umenie si cenu pripísala na konto Katarína Knechtová, za oblasť vedy a výskumu ocenili Tatianu Betákovú, v kategórii zdravotníctvo získala sošku Alena Kellnerová.

V kategórii charita a sociálna práca triumfovala sestra Bernadetta, civilným menom Anna Malíková. Za oblasť podpory mladých talentov ocenili Eriku Károvú, riaditeľku športového klubu ŠK Dukla Banská Bystrica.

Mimoriadne poďakovanie dostala Katarína Žbirková, manželka a manažérka legendárneho speváka a skladateľa Mekyho Žbirku. Mimoriadnu cenu dostala Katarína Martinková, dlhoročná moderátorka Rádia Slovensko a relácie Nočná pyramída.

„Mám veľkú radosť, že sa slávnostný galavečer uskutočnil v tejto nádhernej budove Slovenskej filharmónie a zároveň ma teší, že vďaka tomuto projektu Slovensko spozná množstvo výnimočných žien, ktoré si zaslúžia za svoju prácu a život obdiv,“ povedala autorka projektu a generálna riaditeľka spoločnosti STAR Production Mária Reháková.

ZDROJ: teraz.sk
ZDROJ FOTO: Slovenka roka