Čaputovú by Slováci radi videli na poste hlavy štátu aj naďalej

Autor: Redakce

Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS pre reláciu Na telo televízie Markíza.

Agentúra sa respondentov pýtala, akú žijúcu osobnosť by chceli na poste prezidenta či prezidentky Slovenska. Zuzana Čaputová má s 18,3 percenta výrazný náskok pred Petrom Pellegrinim (Hlas-SD), ktorého by na poste prezidenta najradšej videlo šesť percent Slovákov. Robertovi Ficovi (Smer-SD) vyjadrilo v prieskume podporu 5,4 percenta Slovákov. Štvrtou najpreferovanejšou možnosťou Slovákov (2,5 percenta) je niekdajší šéf Najvyššieho súdu a exminister spravodlivosti Štefan Harabin, ktorý svoju kandidatúru na prezidenta už oznámil.

Ďalšími v poradí sú Milan Uhrík (Republika) a generálny prokurátor Maroš Žilinka, ktorých by na poste prezidenta Slovenska videlo najradšej zhodne 1,5 percenta Slovákov. Slováci v odpovediach spomenuli aj Mikuláša Dzurindu, Ivetu Radičovú či Andreja Kisku, avšak nikto z nich neprekročil 1,5 percentnú podporu. Súčasná prezidentka má najväčšiu podporu u voličov Progresívneho Slovenska (65,2 percenta). Viac ako 20-percentnú podporu má aj u voličov OĽANO, SaS, KDH a Sme rodina. Ako jediná zo všetkých menovaných osobností má Čaputová priaznivcov u voličov všetkých zohľadnených strán. Najmenšiu podporu má u tých, ktorí volia v parlamentných voľbách Smer-SD, a to len jedno percento.

Agentúra FOCUS uskutočnila prieskum verejnej mienky v dňoch od 1. do 8. februára na vzorke 1017 respondentov. Opýtaní spontánne odpovedali na otázku: Ak by ste mohli menovať jednu žijúcu osobnosť, ktorú by ste najradšej chceli za prezidenta/prezidentku Slovenska, ktorá by to bola?

 

 

 

ZDROJ: Webnoviny.sk

ZDROJ FOTO: Facebook