Boris Kollár v ČR rokoval so šéfmi parlamentu a spoločne sa zhodli na intenzívnejšej spolupráci

Autor: Jana Kováčová
Na snímke predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) poèas rokovania 65. schôdze parlamentu v utorok 24. mája 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian *** Local Caption *** parlament politika politici parlament Národná rada

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár sa v Prahe stretol s predsedami oboch komôr českého parlamentu.

 

 

S predsedníčkou Poslaneckej snemovne Markétou Pekarovou Adamovou sa Kollár zhodol na budúcej intenzívnejšej spolupráci na úrovni výborov a s predsedom Senátu Milošom Vystrčilom na myšlienke zorganizovať stretnutie vedení parlamentov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) na Slovensku v rozšírenom formáte o Bulharsko a Rumunsko. Informuje spravodajkyňa TASR v Prahe. Ako uviedla Pekarová Adamová, na schôdzke s Kollárom zhodnotili rokovanie predsedov parlamentov krajín V4, ktoré sa uskutočnilo minulý týždeň v Bratislave. Za úspešný výsledok považujú najmä prísľub predsedu maďarského parlamentu Lászlóa Kövéra, že jeho krajina do konca apríla ratifikuje vstup Švédska a Fínska do Severoatlantickej aliancie. „Považujeme to za nesmierne dôležité vzhľadom na bezpečnostnú situáciu v Európe,“ povedala Pekarová Adamová.

 

Intenzívnejšia spolupráca na úrovni výborov českej Poslaneckej snemovne a NR SR podľa šéfky dolnej komory českého parlamentu umožní poslancom oboch krajín navzájom sa spoznať a riešiť spoločné problémy. Témou piatkového neformálneho stretnutia s Kollárom bola podľa Vystrčila aj vnútropolitická situácia v ČR po prezidentských voľbách a blížiace sa septembrové voľby na Slovensku. Predseda NR SR je na trojdňovej návšteve Českej republiky. V piatok večer spoločne s predsedami oboch komôr českého parlamentu zašiel aj na hokejový „Zápas legiend Česko vs. Slovensko“. V sobotu sa okrem prehliadky Pražského hradu prihovorí hosťom na 9. ročníku Česko-Slovenského plesu. Pekarová Adamová považuje spoločný ples za signál nadštandardných priateľských vzťahov oboch krajín.

 

ZDROJ: info.sk

ZDROJ FOTO: Facebook