Blíži sa vymenovanie novej vlády odborníkov, nový predseda vlády bude viceguvernér NBS Ľudovít Ódor

Autor: Lucia Peštová
Zdroj foto: wikipédia

Novým predsedom vlády sa stane Ľudovít Ódor, viceguvernér Národnej banky Slovenska. Prezidentka SR Zuzana Čaputová, vymenuje vládu odborníkov budúci týždeň. Terajšia vláda bude pôsobiť dovtedy, kým prezidentka nevymenuje novú vládu odborníkov. 

Slovensko potrebuje stabilitu, poriadok, odbornosť a návrat k slušnej politike. Po podaní demisie pána Vlčana a Káčerfa, jediný krok ktorý musí nastať je vymenovanie novej vlády odborníkov, ktorá stabilizuje situácie a privedie Slovesnko k predčasným  voľbám. Tým nových ľudí má pani prezidentka zostavení. Vymenovanie novej vlády nastane o týždeň. O menách bude prezidentka informovať najskôr predsedov politických strán a verejnosť v najbližších dňoch. Nový predseda vlády bude víceguvernér národnej banky Slovenska Ľudovít Odor.

Čo sa týka členov vlády, hlavným kritériom je hlavne odbornosť, boli vyberaní ľudia, ktorý nebudú kandidovať v najbližších parlamentných voľbách. Cieľom je nezvýhodniť žiadnu s politických strán v prebiehajúcej politickej volebnej súťaži.  Boli vyberaní ľudia s konzervatívneho aj liberálneho prostredia.

Zuzana Čaputová nevymenovala úradnícku vládu skôr, pretože vláda  Eduarda Hegera mala pripravené viaceré zákony do parlamentu, ktoré sa týkali aktuálnych kríz, energetickej, plánu obnovy, pomoc chudobným ľuďom. Jeho vláda mala šancu presadiť tieto zákony.

vymenovanie

Predseda vlády Eduard Heger vyhlásil vrátenie poverenia, „nemá to žiadne právne účinky“ uviedla Čaputová.. Vláda vrátane všetkých poverených ministrov musí pôsobiť dovtedy, pokým prezidentka nevymenuje vládu odborníkov.

Eduard Heger, tvrdí že na  Slovensko je vo vážnej kríze je jeden veľký chaos a na ňom má podiel aj on. Trpel hádky politikov aby predišiel nestabilite. Ospravedlnil sa zato. Nevie si predstaviť, že by teraz nastúpila úradnícka vláda. Heger chce našu krajinu chrániť pred chaosom, chce to napraviť a priviesť Slovensko k parlamentným voľbám.

 

Poskytnutie dotácie ministrovi Samuelovi Vlčanovi v novembri minulého roka, požiadala prezidentka o preverenie situácie a závery kontroly. medzitým minister požiadal o zbavenie poverenia, čím veci nabrali jasný spád.

Prezidentka žiada všetkých politikov, aby svojimi vyjadreniami nešírili klamstvá. Dezinformácie o progresívnom puči, americkej ambasáde a iné klamstvá. Je to bezohľadné k občanom a tým spochybňovať vládu, ktorú je potrebné vymenovať.