Blíži sa vojna na Ukrajine ku koncu? Rusko odovzdalo návrh na ukončenie vojny! . „Loptička je teraz na ukrajinskej strane kurtu,“ dodal hovorca Kremľa

 Dokument nestanovuje lehotu, v rámci ktorej by mal Kyjev na ponuku reagovať. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov naznačil, že Moskva je nespokojná s doterajším tempom rokovaní.

Rusko odovzdalo Ukrajine písomný návrh dohody s podmienkami na ukončenie vojny. V stredu to oznámil Dmitrij Peskov, informuje TASR na základe správy agentúry DPA.

„Ukrajinskej strane sme odovzdali náš návrh, ktorý je formulovaný jasne a podrobne,“ povedal Peskov bez uvedenia podrobností o obsahu. Loptička je teraz na ukrajinskej strane kurtu,“ dodal hovorca Kremľa.

Hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Marija Zacharovová nedávno uviedla, že Rusko už ukrajinským vyjednávačom nedôveruje, pretože neustále menia svoje postoje a nedržia sa dohôd.

Mierové rokovania medzi Moskvou a Kyjevom sa začali štyri dni po tom, ako Rusko 24. februára spustilo vojenskú inváziu na Ukrajinu.

Požiadavky Kremľa pri rokovaniach doposiaľ zahŕňali neutralitu Ukrajiny, nezávislosť dvoch samozvaných republík na východe Ukrajiny – Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky – a uznanie Krymu ako súčasti Ruskej federácie. Kyjev však odmieta vzdať sa častí svojho územia.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: TASR/AP