Aký majú vzťah Špirko a Para? Špirko prišiel svedčiť!

NAKA zadržala advokáta Mareka Paru v stredu 20. apríla. Obvinený je zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Vasiľ Špirko prišiel v utorok doobeda na policajné prezídium v Bratislave svedčiť v kauze obvineného advokáta Mareka Paru. Predpokladá, že obvinenie sa týka skutočností, na ktoré dlhodobo poukazuje.

„Je tu zoskupenie ľudí na rôznych organizačných a funkčných zaradeniach, či už Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), alebo aj prokuratúry. V neposlednom rade aj na úrovni politiky, ktorí mali záujem na tom, aby som bol diskreditovaný a odstavený od výkonu dozorovej činnosti,“ podotkol. Zdôraznil, že sa počas výsluchu bude snažiť poukazovať na všetky skutočnosti o činnosti obvinených.

Tvrdí, že s obvineným Marekom Parom nemá osobný kontakt. „Vo vzťahu k obvinenému som postupoval profesionálne, služobne ako prokurátor. Žiadny osobný vzťah s ním nemôže ani existovať,“ dodal.

Prokuratúra žiada pre Paru väzbu. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu ho v nedeľu prepustil na slobodu. O sťažnosti prokurátora bude 2. mája rozhodovať Najvyšší súd SR.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: teraz.sk