Advokát Para zostáva na slobode! „Spor vnímam ako osobný spor medzi mnou a inou osobou,“ skonštatoval Para

Advokát Marek Para zostane na slobode, sudca ho do väzby nevzal. Známeho právnika obvinil vyšetrovateľ NAKA, že bol činný pre údajnú zločineckú skupinu bývalých policajných funkcionárov.

Sudca Špecializovaného trestného súdu rozhodol, že známy právnik Marek Para nepôjde do väzby. Prokurátor podal sťažnosť a rozhodovať bude Najvyšší súd. Rozhodnutie nie je právoplatné.

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS sa stotožnil s návrhom prokurátora, že obvinený Mgr. M. P. je dôvodne podozrivý zo stíhaného zločinu, ale nestotožnil sa s prokurátorom v tom, že u obvineného v súčasnom štádiu konania existuje dôvod kolúznej väzby. Z týchto dôvodov obvineného do väzby nevzal a ponechal ho na slobode,“ informovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjaková.

Para sa po prepustení nechcel bližšie vyjadrovať k obvineniu, keďže bude ešte vypočutý ako obvinený. „Spor vnímam ako osobný spor medzi mnou a inou osobou, a nie ako činnosť pre nejaké zoskupenie,“ uviedol. Osobu nekonkretizoval.

Michal Mandzák, obhajca Mareka Paru, považuje rozhodnutie sudcu pre prípravné konanie za správne a zákonné. „Sudca skonštatoval dôvodnosť podozrenia zo spáchania trestného činu,“ povedal Mandzák. Obhajca spresnil, že s konečnou platnosťou rozhodne Najvyšší súd SR 5. mája 2022.

ZDROJ: teraz.sk

ZDROJ FOTO: pravda.sk